Szaty Liturgiczne / Naczynia liturgiczne / Naczynia liturgiczne


Monstrancja

Monstrancja jest jednym z przedmiotów liturgicznych które dosyć często używa się w kościele podczas mszy św. Stosowana przede wszystkim do obrzędu wystawienia Najświętszego Sakramentu, odbywającego się w każdą pierwszą niedzielę miesiąca. W monstrancji znajduje się specjalne miejsce na Hostię. Przedmiot jest również używamy na większości monstrancji.

Monstrancje są zazwyczaj wykonywane całe ze złota i bardzo bogato zdobione. Jest to wynik wierzenia katolików, że pod postacią Hostii znajduje się ciało Pana Jezusa. Z tego powodu monstrancja często wykonywana jest ręcznie, tak więc nie ma możliwości powtórzenia się modelu. Wszystkie są wyjątkowo piękne i bardzo ładnie zdobione.

Wszystkie hostie łączy jedna cecha – kształt który przypominać ma świątynię,dodatkowo od tego kształtu odchodzą promienie przypominające słońce.

Hostia jest umieszczana w monstrancji zawsze przez obrzędem wystawienia Najświętszego Sakramentu lub przed procesją z Tabernakulum i umieszczana tam również po skończonym obrzędzie.

Polityka Prywatnosci |
Szaty Liturgiczne w sutanna.pl